2018

Druhý lednový víkend proběhl v Rooseveltových sadech 4. ročník tradičního turnaje klubu DGC Ultimo Kadaň. S místním hřištěm a mrazivým počasím přijelo poměřit své síly 35 soutěžících.

Nejlépe ze všech si vedl Jiří Brožek, který dokončil turnaj s celkovým počtem 97 hodů (-15), a odvezl si tak první místo. O druhé a třetí místo sváděli boj do poslední jamky Lukáš Filandr s Tomášem Redlichem, kteří skončili stejně se 101 hody (-11) a musel tak rozhodout až závěrečný rozhoz. V něm byl úspěšnější Lukáš Filandr, který si tak odvezl stříbro a bronz nechal Tomášovi.

21.4.2018 proběhl v Kadani druhý turnaj v rámci Jarní SZDL, na který přijelo krasných 79 discgolfistů napříč všemi kategoriemi.

V kategorii OPEN zvítězil domácí hráč, člen DGC Ultimo Kadaň, David Šindelář se 103 hody (-9). Druhý za ním skončil Záloha Petr se 108 hody (-4), který za sebou nechal Vojtěcha Rychtara se 109 hody (-3).

Kategorii MASTER (MP40) ovládl hráč DGC Ultimo Kadaň František Filip s rovnými 100 hody (-12), stříbrnou příčku bral další z hráčů našeho klubu Pavel Voloczek se 103 hody (-9). Na oba borce tentokrát nestačil Jiří Brožek se 104 hody (-8), který se tak musel spokojit s bronzovou medalií.

MJ18 – kategorie do 18-ti let. Tuto kategorii o pouhé dva hody vyhrál Michal Hokeš se 109 hody (-3), který za sebou nechal německého talenta a našeho kamaráda Gollina Markuse se 111 hody (-1). Třetí místo si z turnaje odnesl Vojtěch Vykydal se 114 hody (+2).

V nejmladší kategorii do 12-ti let (MJ12) dominoval Charles Linhart se 155 hody (+43). Druhý skončil Votický Hynek se 174 hody (+62). Bronzová medalie putovala domácímu hráči a členu klubu Adamu Ujvárymu s 213 hody (+101).

V kategorii WOMEN patřila mezí nejlepší Baruš Trčková, která si vydobyla zlato za 130 hodů (+18). Na stříbrný stupínek vystoupala Zuzana Machovcová se 137 hody (+25). Třetí místo získala hráčka našeho klubu DGC Ultimo Kadaň Lenka Tichá s celkovým počtem 142 hodů (+30).

Tento víkend se v Kadani pod hlavičkou Ultimo.cz ve spolupráci s DGC Ultimo Kadaň konal první turnaj Galaxy Championship Kadaň. Na upravený layout a skvěle připravené hřiště i díky městu Kadaň dorazilo 42 hráčů, na které nečekalo vůbec nic jednoduchého.

Nejprestižnější kategorii OPEN (MPO) suverénně ovládl Tomáš Redlich se 176 hody (-4), který daleko za sebou nechal Jakuba Sýkoru se 185 hody (+5), jenž vybojoval druhé místo až po nervy drásajícím rozhozu s Janem Veselým (185 hodů, +5).

V nejstarší kategorii 50+ (MP50) bojoval osamocený Zdeněk Sedlák, který dokončil těžký turnaj s 240 hody (+60).

O něco mladší kategorii MP40 vyhrál Jiří Brožek, který sice dokončil hřiště stejně jako hráč našeho klubu František Filip se 177 hody (-3), ovšem Jiří dokázal porazit Františka v rozhozu a bral tak zasloužené zlato. Na napínavý boj zpovzdálí přihlížel třetí Petr Haering se 181 hody (+1).

V kategorii do 12-ti let (MJ12) zvítězil Charles Linhart s 246 hody (+66), na kterého nestačil mladičký talent klubu DGC Ultimo Kadaň, Adam Filip s 251 hody (+71), jenž za sebou daleko nechal třetího Hynka Votického s 291 hody (+111).

Kategorii žen (WOMEN) jednoznačně ovládla Evička Králová se 188 hody (+8), která svým famózním výkonem strčila do kapsy i leckteré chlapy. Druhá skončila Magdaléna Popková s 233 hody (+53). Třetí místo si odvezla hráčka s 303 hody (+123), Markéta Kreuzigerová.

Za počátku října proběhl každoroční turnaj O mistra klubu. Na turnaj dorazilo 46 účastníků, na které pak čekala každoroční gril party.

Turnaj se nejlépe povedl Janu Veselému, který naházel celkových 95 hodů a nechal tak za sebou dva domácí borce. O druhé a třetí místo byl sváděn boj do posledních hodů, avšak nerozhodně, oba borci skončili turnaj stejně se 101 hody. Mezi Davidem Šindelářem a Františkem Filipem musel tak rozhodnout až závěrečný rozhoz. První jmenovaný se z rozhozu radoval více a odnesl si tak, nejen druhé místo v turnaji, ale i jako člen klubu, pohár jakožto mistr klubu pro rok 2018.

Poslední turnaj SZDL. Poslední turnaj v Kadani. To vše naposledy v Rooseveltových sadech v roce 2018. S tím vším se pro tento rok přijelo rozloučit 57 discgolfistů se všech kategorií.

Kategorii OPEN vyhrál opět domácí hráč a člen DGC Ultimo Kadaň, David Šindelář se 103 hody (-9), jenž tak za sebou nechal Víta Dupáka se 106 hody (-6) a Jana Veselého se 109 hody (-3).

V kategorii MP40 bral zlato Filip František za rovných 100 hodů (-12). Jiří Brožek si odvedl druhou příčku za 102 hodů (-10) a bronz putoval Petrovi Kotěšovcovi se 106 hody (-6).

Baruš Trčková ovládla dámskou kategorii WOMEN se 128 hody (+16). Pouhý jeden hod dělil Veroniku Zoudunovou od prvního místa, která se tak se svými 129 hody (+17) musela smířit s druhým místem. Třetí místo udržela domací hráčka DGC Ultimo Kadaň Lenka Tichá se 131 hody (+19), na kterou se ze čtvrtého místa dotírala Jana Spoustová, avška neúspěšně.

Kategorie do 12-ti let opět patřila Charlesovi Linhartovi se 145 hody (+33). Druhé místo si vydobyl talentovaný mladík našeho klubu Adam Filip se 149 hody (+37), který daleko za sebou nechal Hynka Votického se 163 hody (+51).

Kategorii mladistvých do 18-ti let (MJ18) vyhrál němec Gollin Markus se 111 hody (-1). Druhý turnaj dokončil Vojtěch Vykydal se 112 hody (+0) a třetí v této kategorii turnaj dokončil hráč klubu DGC Ultimo Kadaň, Václav Josef Vlček se 126 hody (+14).