2019

Turnaje v roce 2019

12.1.2019 se uskutečnil 5. ročník Lednové Ledové Kadaně, který se, jako každý rok, odehrává hlavně v duchu pohody a velice přátelské atmosféry. V mrazivém lednovém počasí se turnaje zúčastnilo 31 hráčů.

Nejlepším ze zúčastněných se stal Vít Dupák se 106 hody (-6), který porazil v rozhozu domácího matadora Františka Filipa 106 (-6), kterému tak patřila druhá pozice. Třetí místo patřilo dalšímu kadaňskému členovi klubu Davidu Šindelářovi 107 (-5), jenž byl jen o hod horší než soupeři před ním.

23.2.2019 proběhl první turnaj dvojic na našem hřišti pořádaný klubem DGC Ultimo Kadaň. Na turnaj dorazilo 44 hráčů, respektive 22 úžasných dvojic, které přijeli měsíc před oficiálním jarem, pověřit své síly.

Turnaj se nejlépe povedl dvojici, kterou tvořili Jiří „Jerry“ Brožek a Martin „MuMu“ Malý, který dokázali během dvou kol, zahrát na hřišti fantastických 21 hodů por par hřiště (91). O pouhý jeden bod za nimi zaostala dvojice tvořená jedním z našich členů David Šindelář a Vít Tišer (92). Bronzovou příčku si odvezli naši kamarádi do Německa Rene a Markus Gollinovi, kteří dokončili turnaj s celkovým počtem 95 hodů.

23.3.2019, tímto datem odstartoval třetí turnaj v tomto roce na Kadaňském hřisti, a také 3. ročník Severo-Západní Discgolfové ligy (SZDL), kterou pořádají kluby DGC Ultimo Kadaň, Caurus Egra Cheb a Albium Ústí nad Labem. Na zahajovací turnaj dorazilo 66 soutěžící, kterým se tak povedlo otevřít všechny vypsané kategorie.

V kategorii OPEN si nejlépe vedl Tomáš Redlich s 95 hody (-17), druhý se umístil Jakub Sýkora se 102 hody (-10) a třetí místo patřilo domácímu hráči a členovi klubu DGC Ultimo Kadaň Davidu Šindelářovi se 104 hody (-8), který vyhrál rozhoz o třetí pozici nad Tomášem Doležalem.

Kategorii MASTER ovládl Jiří „Jerry“ Brožek se 102 hody (-10), následovaný Karlem Kolářem se 108 hody (-4), který zvítěznil v rozhozu nad německým kolegou Nicolou Kachlockem 108 (-4), na kterého tak zbylo třetí místo.

V ženské kategorii WOMEN dominovala Baruš Trčková se 122 hody (+10). V dalším, neméně napínavém rozhozu o druhé místo, byla úspěšnější Jana Spoustová 129 (+17). Třetí místo pak zbylo na Veroniku Zoudunovou 129 (+17)

Kategorii mladistvým MJ18 kraloval mladičký neměc Markus Gollin, který dokázal dokončit turnaj na fámozních 98 hodů (-14) a strčil tak do kapsy i leckteré hráče ze starších kategorií. Druhou pozici vybojoval Michal Hokeš se 107 hody (-5). Třetí pozice patřila Vojtovi Vykydalovi, který dokončil turnaj s celkovými 114 hody (+2)

V nejmladší kategorii do 12-ti let (MJ12) byl nejúspěšnějším hráčem Adam Filip, talent kadaňského klubu DGC Ultimo Kadaň dokázal projít turnajem se 136 hody (+24). Zbylé medailové pozice patřila bratrům Votickým, kdy Hynek 154 (+42) porazil Viléma 170 (+58) a jasně si tak rozdělili medaile.

15.6-16.6.2020 polovina června společně s polovinou roku, nám do Kadaně přinesla zpět, již druhý ročník prestižního turnaje v rámci 1. ligy discgolfu, naší oblíbenou „Galaxynu“. Turnaj, pořádaný discgolfovým e-shopem Ultimo.cz v čele s Pavlem „Czertem“ Voloczkem, a perfektně připravené hřiště díky Městu Kadaň a DGC Ultimo Kadaň. To jsou hlavní atributy, které nasvědčují, že se bude konat opět skvělý turnaj, ve skvělém prostředí a atmosféře. A co víc…nově byl turnaj také sponzorován přední světovou firmou Latitude 64°, která přichystala krásné hráčské balíčky pro všechny zúčastněné. Turnaj se stejně jako předchozí rok konal značně poupraveném a stíženém hřišti, jenž potrápilo nejednoho hráče.

Po dvou dnech a třech odehraných kolech zvítězil v kategorii OPEN Michael Rádl se 163 hody (-17), následovaný Kryštofem Novákem se 166 hody (-14) a Matějem Vojtíkem s 169 hody (-11).

V kategorii MP40 si v turnaji nejlépe vedl Rudolf Konečný se 173 hody (-7), druhým nejlepším v kategorii se stal Jiří Brožek se 178 hody (-2) a bronzovou pozici si z turnaje odvezl Daniel Hokeš se 186 hody (+6).

V nejstarší kategorii MP50 odešel jako vítěz Karel Kolář s celkovým počtem 194 hody (+14). Stříbrnou pozici si vyházel Pavel Marišinec s 201 hody (+21). Třetí příčka putovala k Pavlu Votickému s 207 hody (+27).

Ženskou kategorii WOMEN ovládla bezkonkurenčně Eva Bínová s krásnými 195 hody (+15). Boj o druhé místo byl napínavý do samotného závěru, kde nakonec musel rozhodnout rozhoz. Z něho se více radovala Jarmila Havířová, která porazila Lenku Vondrovou a odnesla si tak stříbrnou pozici. Obě hráčky dokončily turnaj s 209 (+29).

Kategorie mladistvých do 18-ti let (MJ18) vyhrál s tří bodovým náskokem Petr Mrázek se 192 hody (+12), pronásledován Šimonem Galiou se 195 hody (+15), kterému dýchal na záda Michal Hokeš se 198 hody (+18).

V o trochu mladší kategorii do 15-let (MJ15) jako vítěz odešel Martin Štípek se 174 hody (-6), který svým výkonem zastínil i starší a zkušenější kolegy. Druhé místo na turnaji obsadil Petr Striegler se 177 hody (-3). A poslední medailovou pozici vybojoval Jan Janků s celkovým počtem 182 hodů (+2).

V nejmladší skupině MJ12 s celkovým počtem 228 hodů (+48) si vydobyl prvenství Tomáš Sehnal. Filip Brückler s 242 hody (+62) dohrál druhý se ztrátou 14 bodů na prvního. Bronz si odvezl Hynek Votický s 261 hody (+81).

Předposlední srpnový víkend se na Kadaňském hřišti, jako každoročně, konal turnaj O Mistra klubu, pořádaný domácím klub DGC Ultimo Kadaň. Turnaje, po kterém je jako vždy připravena pro členy klubu Gril Party, se zúčastnilo celkem 44 hráčů.

Kategorii OPEN po napínavém rozhozu obsadil člen našeho klubu DGC Ultimo Kadaň David Šindelář se 100 hody (-12), který překonal Jana Veselého se stejným počtem hodů. Ze třetího místa pak rozhodující boj sledoval Michal Hokeš se 107 hody (-5).

Jiří Brožek se svými 92 hody (-20) suverénně ovládl kategorii MP40. Nasledovaný dalším z členů DGC Ultimo Kadaň Františkem Filipem se 104 hody (-8). Bronz si pak odvezl Daniel Hokeš, který naházel 111 hodů (-1).

V kategorii seniorů nad 5O-let MP50 zvítězil Pavel Votický se 118 hody (+6), druhé místo obsadil hráč a skvělý fotograf Zdeněk Sedlák se 129 hody (+17) a za ním člem klubu DGC Ultimo Kadaň Zdeněk Kopecký se 143 hody (+31).

V dámské kategorii WOMEN vybojovala prvenství Jana Spoustová se 127 hody (+15), následována členkou našeho klubu Evičkou Jandovou se 132 hody (+20), na kterou nestačila třetí Markéta Kreuzigerová se 136 hody (+24).

MISTREM KLUBU PRO ROK 2019 SE DÍKY SVÉMU VÝKONU STAL DAVID ŠINDELÁŘ, KTERÝ TAK ZNOVU OBHÁJIL SVŮJ TITUL.

21.9.2019 se v Rooseveltových sadech na hřišti DGC Ultima Kadaň usktutečnil poslední bodovaný turnaj v rámci SZDL. Místní si klub pro soutěžící pozměnil standartní layout hřiště, na které v tento den dorazilo 58 nadšenců.

V hlavní kategorii OPEN si zlatou medaili vyházel domácí hráč, člen DGC Ultimo Kadaň David Šindelář se 103 hody (-11). Boj o druhé místo svedli hráči Vít Tišer se 104 hody (-10) a Jaroslav Bláha se 104 hody (-10). První jmenovaný se z finálového rozhozu radoval více a odvezl si tak druhé místo v této kategorii.

Kategorii MP40 zcela jasně ovládl Jiří Brožek s 98 hody (-16), jenž za sebou nechal Nicolu Kachlocka se 105 hody (-9) a Pavla Votického se 111 hody (-3).

V ryze ženské kategorii WOMEN si vydobyla první místo Baruš Trčková se 133 hody (+19). O tři hody více naházela Jana Spoustová se 136 hody (+22), která brala stříbrnou pozici a Marcele Tomášů se 139 hody (+25) připadl bronz.

Nejmladší kategorii do 12-ti let (MJ12) vyhrál Hynek Votický se 129 hody (+15). Za ním se umístnil člen DGC Ultima Kadaň Adam Filip se 154 hody (+40), na kterého nestačil třetí Vilém Votický s celkovým počtem hodů 159 (+45).

Poslední říjnový víkend, poslední turnaj SZDL 2019, poslední turnaj roku 2019 v Kadani. S tím vším se přijelo rozloučit 41 discgolfistů ze všech kategorií.

V nejvíce obsazené kategorii OPEN dominoval, již po několikáté, domácí hráč a člen DGC Ultimo Kadaň David Šindelář s 96 hody (-16), Vladislav Moník s 98 hody (-14) si odvezl druhé místo a nechal tak za sebou třetího Víta Dupáka se 104 hody (-8).

V kategorii WOMEN zvítězila Jana Spoustová se 121 hody (+9), na níž nestačila Baruš Trčková se 126 hody (+14) a Marcela Tomášů se 134 hody (+22).

Kategorii MP40 ovládl s přehledem Jiří Brožek s 97 hody (-15). Druhé místo bral německý kolega Nicola Kachlock se 104 hody (-8). Bronz pak putoval k Pavlu Votickému, který dokončil turnaj v paru, tzn. se 112 hody (+0).

Kategorii do 12-ti let vyhrál Hynek Votický se 139 hody (+27), za kterým se umístil člen DGC Ultima Kadaň, Adam Ujváry se 143 hody (+31), na kterého nestačil třetí Vilém Votický se 147 hody (+35).